Statima uruchomiła serwis gapowicze.pl

Statima, lider w odzyskiwaniu masowych należności komunikacyjnych o niskich nominałach w Polsce, uruchomiła serwis internetowy gapowicze.pl. Działanie portalu wesprze proces windykacji. Spółka intensyfikuje działania związane z upublicznieniem na rynku głównym GPW.

 

Portal gapowicze.pl jest publiczną formą ogłoszeń zawierających oferty kupna i sprzedaży wierzytelności z tytułu opłat za jazdę bez biletów. Przedmiotem aukcji w serwisie są długi zaciągnięte względem zakładów komunikacji miejskiej i kolejowej w całej Polsce. Ideą przedsięwzięcia jest podkreślenie wysokiej wagi usług publicznych oraz dążenie do zachowania ich wysokiego poziomu – komentuje Michał Konieczny, prezes Statima. – Działanie portalu wesprze proces windykacji, tzn. wpłynie na poprawę odzysków oraz zwiększy skalę spłat z portfeli wierzytelności – dodaje Konieczny.

 

Aktualnie na portalu prowadzonych jest blisko 1300 aukcji dotyczących wierzytelności w przedziale kwotowym 95-1400 zł. Statima zakłada, że liczba aukcji będzie dynamicznie rosnąć.

W pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku Statima wypracowała 69 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 17,8 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 204 proc. i 89,4 proc. Na koniec września wartość nominalna posiadanych przez spółkę portfeli wierzytelności wyniosła 239 mln zł.

Spółka intensyfikuje działania związane z upublicznieniem na rynku głównym GPW, przechodząc m.in. na międzynarodowe standardy rachunkowości (MSR).

 

Na warszawskim parkiecie chcielibyśmy zadebiutować jeszcze w 2018 r., chociaż ostateczna decyzja w tym zakresie będzie uzależniona od warunków rynkowych. Ponadto planujemy zwiększyć udział w nowych segmentach rynku, takich jak ubezpieczenia czy energetyka, jednocześnie umacniając wiodącą pozycję na rynku komunikacyjnych należności masowych o niskich nominałach. W przyszłości nie wykluczamy również akwizycji w obszarze kontroli biletów w środkach komunikacji, które otworzyłyby nam drogę do skokowego wzrostu biznesu dzięki dostępowi do nowych portfeli wierzytelności – podsumowuje Konieczny.

 

 

O Statima:

Statima jest liderem w odzyskiwaniu masowych należności komunikacyjnych o niskich nominałach w Polsce. Portfel klientów spółki tworzą miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne, przewoźnicy kolejowi oraz firmy o ogólnopolskim zasięgu z branży ubezpieczeniowej i energetycznej. W 2016 r. spółka wypracowała 40,7 mln zł przychodów oraz 14,4 mln zł zysku netto.

 

Kontakt dla mediów:
Tomasz Danelczyk
PR & IR Consultant
tdanelczyk@tailorsgroup.pl
+48 665 885 390